سمینارهای نانو توسط انجمن علمی نانو رشته های مختلف علمی برگزار گردید

By | اخبار حوزه معاونت, انجمن زیست شناسی, انجمن شیمی, انجمن عمران, انجمن فیزیک, انجمن نانو | No Comments

سمینار نانوالکترونیک امروز مورخ 23 فروردین 1396 در سالن اجتماعات خانه فرهنگ توسط انجمن علمی نانو و مهندسی برق برگزار گردید.

در این سمینار، استاد سرخوش به ارائه مطالب و مفاهیم مورد نیاز دانشجویان در مورد فناوری نانو، ارتباط آن با علوم مختلف فنی و مهندسی، شیمی، فیزیک و … پرداختند و در پایان نیز به شرح مفصل نحوه تولید برق از طریق سلول های خورشیدی پرداختند.

در این مراسم ماهنامه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو توزیع گردید.

برگزاری سمینار های مشترک فناوری نانو در حوزه رشته های مختلف

By | اطلاعیه های انجمن های علمی, انجمن برق, انجمن زیست شناسی, انجمن شیمی, انجمن عمران, انجمن فیزیک, انجمن نانو | No Comments

سمینار عمومی و تخصصی نانوالکترونیک

سمینار عمومی و تخصصی، نانوبیوتکنولوژی، نانو شیمی، نانو پزشکی

سمینار عمومی و تخصصی نانو فیزیک

سمینار عمومی و تخصصی کابرد فناوری نانو در صنعت ساختمان سازی

 

مراسم شور شیمی در سالن اجتماعات هلال احمر دامغان برگزار شد

By | انجمن شیمی | No Comments

به نام خدا
در تاریخ 17/12/95 در روز سه شنبه انجمن علمی شیمی ، مراسم شور شیمی را در سالن اجتماعات هلال احمر دامغان از ساعت 19:30 تا 22:00 برگزار کرد و میزبان دانشجویان شیمی و دیگر دانشجویان دانشگاه دامغان بود.
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مجریان برنامه، اسرا شریف پور و مهدی حسینخانی بعد از خوش امدگویی به دانشجویان از دکتر افشاری،عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه دامغان را برای سخنرانی دعوت کردند. دکتر افشاری سخنان خود را حول محور مسئولیت پذیری و احترام آغاز کرد و با گفتار هایی در باب مساله ضرورت حفظ محیط زیست به پایان رساند. پس از ایشان مجریان با دعوت از دبیر انجمن علمی شیمی،مهدی سماپور، برنامه را ادامه دادند.
مهدی سماپور از دانشجویان خواست با تمام مشکلاتی که سر راه کارها هست امید خود را از دست ندهند و دست از تلاش برای کارهای مهمی که می توانند در محیط انجمن و دانشگاه انجام دهند برندارند ایشان همچنین با اشاره به همکاری های معاونت پژوهشی و دانشکده شیمی از دکتر پورموسوی خواست تا اقدامات لازم را در جهت حمایت از طرح های پژوهشی انجمن علمی شیمی انجام دهد.
در ادامه مراسم سه تن از دانشجویان دانشکده شیمی دانشگاه دامغان با دعوت مجری بر روی صحنه حاضر شدند و چندین آزمایش جذاب شیمیایی را برای دانشجویان به صورت زنده اجرا کردند.
در بخش دیگری از برنامه، دکتر نظرزاده استاد تازه وارد دانشکده شیمی دانشگاه دامغان در صندلی اسیدی جشن حاضر شد و به سوالات مجریان درباره مسائل مختلف پاسخ داد
در ادامه مجریان با انتخاب 8 دانشجو از میان جمعیت مسابقه ای را برای دانشجویان برگزار کردند وبه 4نفر هدایایی اهدا شد
دکتر میرسید، معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان پس از مسابقه در سخنرانی کوتاهی ضمن تشکر از دانشجویان و برگزارکنندگان حاضر در این جشن از دانشجویان خواست تا مسئولین را در جهت برگزاری هر چه بهتر این برنامه ها همراهی کنند.
و مجریان با تشکر از حضور اساتید و دانشجویان و دیگر مسئولین مراسم راخاتمه دادند.