مراسم شور شیمی در سالن اجتماعات هلال احمر دامغان برگزار شد

By | انجمن شیمی | No Comments

به نام خدا
در تاریخ ۱۷/۱۲/۹۵ در روز سه شنبه انجمن علمی شیمی ، مراسم شور شیمی را در سالن اجتماعات هلال احمر دامغان از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲:۰۰ برگزار کرد و میزبان دانشجویان شیمی و دیگر دانشجویان دانشگاه دامغان بود.
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مجریان برنامه، اسرا شریف پور و مهدی حسینخانی بعد از خوش امدگویی به دانشجویان از دکتر افشاری،عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه دامغان را برای سخنرانی دعوت کردند. دکتر افشاری سخنان خود را حول محور مسئولیت پذیری و احترام آغاز کرد و با گفتار هایی در باب مساله ضرورت حفظ محیط زیست به پایان رساند. پس از ایشان مجریان با دعوت از دبیر انجمن علمی شیمی،مهدی سماپور، برنامه را ادامه دادند.
مهدی سماپور از دانشجویان خواست با تمام مشکلاتی که سر راه کارها هست امید خود را از دست ندهند و دست از تلاش برای کارهای مهمی که می توانند در محیط انجمن و دانشگاه انجام دهند برندارند ایشان همچنین با اشاره به همکاری های معاونت پژوهشی و دانشکده شیمی از دکتر پورموسوی خواست تا اقدامات لازم را در جهت حمایت از طرح های پژوهشی انجمن علمی شیمی انجام دهد.
در ادامه مراسم سه تن از دانشجویان دانشکده شیمی دانشگاه دامغان با دعوت مجری بر روی صحنه حاضر شدند و چندین آزمایش جذاب شیمیایی را برای دانشجویان به صورت زنده اجرا کردند.
در بخش دیگری از برنامه، دکتر نظرزاده استاد تازه وارد دانشکده شیمی دانشگاه دامغان در صندلی اسیدی جشن حاضر شد و به سوالات مجریان درباره مسائل مختلف پاسخ داد
در ادامه مجریان با انتخاب ۸ دانشجو از میان جمعیت مسابقه ای را برای دانشجویان برگزار کردند وبه ۴نفر هدایایی اهدا شد
دکتر میرسید، معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان پس از مسابقه در سخنرانی کوتاهی ضمن تشکر از دانشجویان و برگزارکنندگان حاضر در این جشن از دانشجویان خواست تا مسئولین را در جهت برگزاری هر چه بهتر این برنامه ها همراهی کنند.
و مجریان با تشکر از حضور اساتید و دانشجویان و دیگر مسئولین مراسم راخاتمه دادند.

معارفه ورودی های جدید سال ۹۵ رشته شیمی محض

By | انجمن شیمی | No Comments

در تاریخ دوشنبه، ۱۷ آبان ۹۵ معارفه ورودی های جدید رشته شیمی محض توسط انجمن علمی شیمی برگزار گردید. این جلسه که از ساعت ۱۹:۳۰ در کلاس ۱۲۱ ساختمان ابوریحان با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع شد. در ادامه پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر کیانی، ریاست محترم دانشکده شیمی، با توضیحات خود در مورد رشته،مسائل آموزشی و ویژگی های دانشکده شیمی دانشگاه دامغان دانشجویان جدیدالورود را با فضای دانشگاه بیشتر اشنا کردند. دکتر کیانی با اشاره به این موضوع که دانشکده شیمی یکی از بهترین دانشکده های دانشگاه دامغان می باشد، اعضای هیئت علمی دانشکده را معرفی کرد و از دانشجویان خواست تا ارتباط خوبی را با اساتید خود برقرار کنند.
سپس اعضای انجمن علمی شیمی با معرفی چارت آموزشی و دروس تخصصی رشته شیمی محض به سوالات دانشجویان دراین زمینه ها پاسخ دادند. مسائلی همچون امتحانات،حذف دروس،انتخاب واحد و … از مباحث مطرح شده در این صحبت ها بود. محمدمهدی رزاقی، از اعضای انجمن علمی شیمی با اشاره به تاثیر معدل در کنکور ارشد از دانشجویان خواست تا به معدل خود اهمیت ویژه ای دهند.
در ادامه مهدی سماپور،دبیر انجمن علمی شیمی، با توضیحات درباره برنامه های انجمن علمی خواستار فعالیت هرچه بیشتر دانشجویان ورودی در فضای دانشکده و به ویژه انجمن علمی شد. ایشان در ادامه با معرفی برنامه های آتی انجمن علمی به دانشجویان جدیدالورود این وعده را داد که طی هفته آینده شرایط بازدید از آزمایشگاه های دانشکده شیمی را برای آنان فراهم سازد.