برگزاری هفته انیمیشن دانشگاه دامغان در دانشکده هنر

By | اخبار دانشگاهی | No Comments

هفته انیمیشن دانشگاه دامغان با همکاری دانشکده هنر و انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال در دو بخش کارگاه تولید انیمیشن و نمایش آثار انیمیشن از روز شنبه دهم الی چهارشنبه چهاردهم آذر ماه سال جاری با استقبال چشمگیر دانشجویان در مرکز همایش های دانشگاه برگزار شد.
این رویداد که در راستای تکمیل برنامه های آموزشی دانشجویان و با هدف آموزش بکارگیری عملی نرم افزارهای گرافیکی مختلف و آماده سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار برگزار شد، شامل ورکشاپ ها و کارگاه های تخصصی آموزشی از قبیل: موسیقی انیمیشن، کاربرد VR در انیمشین، آشنایی با ۳D max، اصلاح رنگ و نور در سینما، رنگ در انیمیشن، جلوه های ویژه در انیمیشن و تکنیک pixilation بود. از دیگر برنامه های هفته انیمیشن اکران سینمایی انیمیشن ها و پکیج انیمیشن های کوتاه بود.
همچنین امین حق شناس، فیلمساز انیمیشن و انیماتور مستقل به عنوان مدرس کارگاه موسیقی انیمیشن در این رویداد حضور داشت که در پایان کارگاه آموزشی با دانشجویان به گپ انیمیشنی و پرسش و پاسخ پرداخت.

برگزاری همایش ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

By | اخبار دانشگاهی | No Comments

به مناسبت روز مانور سراسری زلزله، همایش ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی روز پنجشنبه ۹۷/۹/۸ در مرکز همایش های دانشگاه دامغان برگزار شد.
همایش و کار گاه ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در راستای پدافند غیرعامل به همراه اجرای مانور آتش با مشارکت افراد شرکت کننده و حضور مأمورین آتش نشانی و اورژانس جهت بازدید شرکت کنندگان از تجهیزات و لوازم همراه برگزار گردید.
مدرس این همایش استاد قرائیان نجاتگر یکم سازمان هلال احمر استان سمنان بود و در پایان به شرکت کنندگان گواهی معتبر از سازمان هلال احمر اعطاء شد.
هدف این همایش آشنایی شرکت کنندگان با مدیریت حوادث طبیعی و چگونگی کاهش اثرات حوادث غیرمترقبه بود.

برگزاری جشن بزرگ بیعت

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

برگزاری جشن بزرگ بیعت به مناسبت آغاز امامت امام زمان

این جشن که در روز سه شنبه ۲۹ آبان در مرکز همایش های دانشگاه دامغان برگزار شد با استقبال بینظیر دانشجویان همراه بود

این جشن با حضور دکتر حسین حسین زاده ( دبیر اسبق انجمن نخبگان ) و همچنین اجرای گروه هنری آوای سکوت و مسابقه و نغمه سرایی همراه بود

در پایان مسابقه قرعه کشی کمک هزینه سفر زیارتی مشهد برای سه نفر نیز انجام شد.

برگزاری اختتامیه استارتاپ ویکند کوک

By | اخبار دانشگاهی | No Comments

اولین رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه دامغان در حوزه کسب و کار و کارآفرینی از روز چهارشنبه ۳۰ آبان تا جمعه ۲ آذر ماه سال جاری و به همت مرکز ارتباط با صنعت دانشگاه برگزار شد. این رویداد سه روزه مبتنی بر یک چارچوب بین المللی، در سه روز انتهایی هفته برگزار گردید. هدف این دوره حمایت و آشنایی جوانان و دانشجویان مستعد با حوزه های مختلف کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای خلاق و فناورانه بود. در این خصوص ۹۰ نفر در قالب ۱۱ تیم از شهرستان های مختلف استان در این رویداد حضور داشتند.
در روز اول استارتاپ ویکند کوک که شامل ۵۴ ساعت کار تیمی و آموزش بود، ۵۵ ایده ثبت شد و هر نفر در یک دقیقه ایده خود را ارائه نمود. پس از آن ۱۱ ایده برتر با رأی گیری انتخاب و تیم های مربوطه تشکیل شدند. روز دوم با کارگاه های آموزشی شروع شد و منتورها (مربی ها) نحوه تکمیل بوم کسب و کار را به تیم ها آموزش دادند. با راهنمایی منتورها تیم های رقابت کننده، به منظور اقناع داورها و مشتریان بالقوه، به ساخت نمونه اولیه یا MVP پرداختند. در روز سوم، ارزیابی و اعتبارسنجی ایده ها صورت پذیرفت و تیم های شرکت کننده به ارائه نهایی خود در حضور داوران پرداختند. در نهایت با انتخاب داوران جوایز نفیسی به سه تیم برتر این رویداد اهدا شد.
در مراسم اختتامیه، آقایان حاج ابوالفضل حسن بیکی، نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی و دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان با حضور در کنار تیم ها با روند فعالیت های آن ها در طول این رویداد آشنا شدند و در خصوص حمایت از ایده ها و کسب و کارهای خلاق اعلام آمادگی نمودند.