جلسه معارفه مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با دبیران تشکل های دانشجویی

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

در این جلسه که روز سه شنبه ۱۸ مهرماه  با حضور معاون، مدیر فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان معاونت و دبیران تشکل های دانشجویی دانشگاه برگزار گردید ابتدا آقای دکتر میرسید معاون فرهنگی و اجتماعی  ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهدای دشت کربلا و نیز تبریک سال تحصیلی جدید به فعالان فرهنگی با اشاره به مضامین سوره والعصر یادآور شدند که اگر می‌خواهیم از زیان کاران نباشیم باید در گروه مومنان، صالحان و سفارش کنندگان به حق و صبر قرار گیریم. ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی های جوانان دانشجو از جمله مومن بودن، آرمان گرا بودن، عدالت طلب و مطالبه گر بودن گفتند که در انتخاب مدیر فرهنگی هم این شاخص ها مد نظر بوده و لذا مدیری موفق است که در درجه اول گوش شنوا و سعه صدر برای شنیدن و تحمل مطالبات دانشجویی را داشته باشد. ایشان اظهار امیدواری کردند که با توجه به ویژگی های مثبت آقای دکتر رحیمی شاهد موفقیت ایشان در راستای اهداف معاونت فرهنگی باشیم. در ادامه آقای دکتر رحیمی به معرفی خود پرداختند و گزارش مختصری از سوابق علمی و فرهنگی خود ارائه نمودند و در پایان دبیران تشکل های دانشجویی به معرفی خود پرداختند.

اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در تابستان ۱۳۹۶ برگزار شد

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

 بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان

کاروان جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان شامل دو گروه برادران( شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی) و خواهران ( شهید حمیدرضا اسداللهی) از تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ به مدت ۱۰ روز به مناطق محروم سرکویر در جنوب شهر دامغان اعزام شدند.
این کاروان که شامل ۲۰ برادر و ۴۰ خواهر دانشجو بود در روستاهای کوه زر، توچاهی، رشم، شیمی و کلو مشغول فعالیت های عمرانی، فرهنگی و آموزشی بودند.
گروه جهادی بسیج دانشجویی از فروردین ۹۶ فعالیت های مقدماتی خود را آغاز کرد و پس از شناسایی منطقه هدف مشغول رایزنی با ادارات و مسئولین مربوطه شد که این فرآیند و نامه نگاری ها و مطالبه حل مشکلات مردم روستا های هدف چهار ماه مستمر پیگیری شد و در این مدت چند بار گروه های ۳ تا ۵ نفره برای هماهنگی های لازم به این روستا ها اعزام شدند  و با مردم و مسئولیت روستا ارتباط برقرار کردند.
فعالیت گروه جهادی برادران در روستای رشم عمرانی و فرهنگی بود. در قسمت عمرانی برای سه خانواده محروم و تحت پوشش کمیته امداد سرویس بهداشتی و حمام ساخته شد و همچنین حلقه های معرفتی برای نوجوانان روستا در حسینیه رشم برگزار گردید که با استقبال مردم رو به رو شد.
گروه جهادی خواهران در مجموعه روستایی کوه زر، توچاهی، شیمی و کلو با برگزاری کلاس های قرآن و احکام و کاردستی و شعر برای کودکان و نوجوانان در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال و برگزاری کلاس های کمک درسی برای گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال و همچنین برگزاری حلقه های بصیرتی و معرفتی و کلاس های آموزشی جوانان(دختران) روستا سعی کردند به بهبمود سطح فرهنگ و آموزش مجموعه روستا های کوه زر کمک کنند.
با هماهنگی گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در طول مدت ۱۰ روز دو نوبت پخش آرد رایگان در روستا و حضور تیم پزشکی رایگان و همچنین با توجه به مشکل آب آشامیدنی در روستای کوه زر  دو نوبت پخش آب آشامیدنی با تانکر در روستاها صورت پذیرفت.
لازم به ذکر است که فعالیت گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه  که با حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان انجام شد مورد استقبال نهادهای فرهنگی و دولتی استان قرار گرفت تا جایی که موجب حضور استاندار محترم سمنان جناب آقای دکتر خباز و معاونین ایشان و همچنین فرماندار شهر دامغان جناب آقای مجد و فرماندهی انتظامی شهر دامغان جناب سرهنگ میری و حضور معاون فرمانده سپاه استان سمنان سرهنگ اصغری برای بازدید فعالیت های این بسیجیان در طول اردو شد.
درپایان ضمن خداقوت به این دانشجویان عزیز، امیدواریم روحیه خدمت به مردم و کمک به همنوع روز به روز در بین جوانان این مرز و بوم افزایش پیدا کند تا فقر و محرومیت به همت ما مردم و کمک مسئولین ریشه کن شود.

گزارش تصویری :

مراسم چهارمین جشنواره هفته فرهنگی دانشگاه دامغان برگزار شد

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

مراسم چهارمین جشنواره هفته فرهنگی دانشگاه دامغان برگزار شد.

در این مراسم از :

✅ تشکل های اسلامی

✅ انجمن های علمی

✅ کانون های فرهنگی و اجتماعی

✅ همکاران و فعالان دانشگاهی

✅ امور فرهنگی خوابگاه ها

✅ مسئولین نشریات دانشجویی برتر

✅ و انتظامات و حراست و خدمات دانشگاه

با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی، معاونت پژوهشی، معاونت دانشجویی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین اساتید گرامی جناب آقای دکتر مهدی اردیانیان و خانم دکتر زارع، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

🍀 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه دامغان 🍀

 

سمینار بزرگ از تئوری تا اجرا با حضور پروفسور محاسب برگزار شد

By | اخبار حوزه معاونت, انجمن عمران | No Comments

سمینار بزرگ از تئوری تا اجرا با حضور پروفسور محاسب، عضو هییت علمی دانشگاه ای تی اچ زوریخ و استاد مدعو دانشگاه ام ای تی، امروز مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ توسط انجمن علمی عمران دانشگاه دامغان برگزار شد.
سخنرانی دکتر قربانی دبیراجرایی مراسم، آغازگر مراسم بوده و سپس پروفسور محاسب به ارایه ی مطالب خود پرداختند.
لازم به ذکر است ۲۰۰ جلد کتاب از تئوری تا اجرا نوشته ی پروفسور محاسب به ارزش بیش از ۴ میلیون تومان به همت انتشارات ماه نویسان در بین دانشجویان توزیع گشت.

مراسم جشن ” میلاد سرداران کربلا ” برگزار شد

By | اخبار حوزه معاونت, کانون ایثار | No Comments

مراسم جشن میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) با عنوان ” میلاد سرداران کربلا ” توسط کانون علمی و فرهنگی ایثار و کانون رضوی مورخ ۱۳۹۶/۲/۱۰ در سالن اجتماعات خانه فرهنگ برگزار شد.

این مراسم در ابتدا با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم توسط آقای صادقی و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و با مجریگری آقای امین عبداللهی آغاز گردید. فضای مراسم با حضور جانبازان عزیز و گرامی دفاع مقدس، حاج آقای خادمیان و حاج آقای خراسانی و همراهی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای فضلیان عطر و بوی معنوی خاصی به خود گرفت.

در ادامه جشن میلاد با سعادت امام حسین (ع)، مداح اهل بیت (ع) جناب آقای بخشی چند مولودی زیبا اجرا کردند، پس از آن جانبازان عزیز دفاع مقدس به صحنه دعوت شدند و خاطراتی زیبا را از وقایع جنگ تحمیلی روایت گری کردند.


در ادامه نیز تقدیر و تشکر از جانبازان سر افراز توسط معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر میر سید و حاج آقای فضلیان صورت پذیرفت.

این مراسم با حضور آقای سید محمد حسینی پور، مفتخر به کسب مقام بین المللی قرائت قرآن کریم نیز همراه بود و ایشان نیز آیاتی چند از قرآن کریم را تلاوت نمودند.

مراسم با مسابقه تشخیص تصویر شهداء جنگ تحمیلی و مدافع حرم و پخش کلیپ پایان یافت.

 

اکران فیلم بی نظمی ساخته ی فاطمه استاد عبدالحمید

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

اکران فیلم بی نظمی ساخته ی فاطمه استاد عبدالحمید. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۶٫ پلاتو دانشکده هنر و سالن اجتماعات اندیشه.

جهت تهیه بلیط به مسئولین فروش در سطح دانشگاه مراجعه فرمایید.