تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به جمعیت طلوع مهر دانشگاه دامغان اعطا شد

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

در مراسم هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران که با حضور ۱۸ فرد و ۹ گروه برگزیده در دانشگاه تهران برگزار شد، جمعیت طلوع مهر دانشگاه دامغان برای دومین بار موفق به دریافت تندیس ملی فداکاری گردید.
تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با اهدافی همچون زنده کردن و پاسداشت ارزش های الهی، انسانی و اخلاقی در جامعه به ویژه در میان دانشجویان، ترویج فرهنگ فداکاری، شجاعت، دلاوری و نوع دوستی در میان دانشجویان، برانگیختن دانشجویان به مشارکت در کنش های امدادی، خیرخواهانه و نیکوکارانه، سپاسگزاری و قدردانی از دانشجویان فداکار و نوع دوست، هر ساله به گروه های دانشجویی یا دانشجویانی که فعالیت داوطلبانه و فداکارانه در عرصه های مختلف اجتماعی داشته اند اعطاء می گردد.
جمعیت دانشجویی طلوع مهر دانشگاه دامغان از سال ۱۳۸۶ به همت جمعی از دانشجویان فعالیت خود را آغاز و تا کنون توانسته است مقام اول در دو دوره جشنواره رویش ویژه کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور را کسب کند. همچنین این جمعیت تاکنون چندین مقام و افتخار در سطح ملی را نیز بدست آورده است.
از فعالیت های جمعیت طلوع مهر می توان به برپایی بازارچه خیریه بوی عید، توزیع غذا بین نیازمندان، جمع آوری کمک جهت هزینه درمان بیماران نیازمند و … در سطح دانشگاه و شهرستان دامغان اشاره کرد.

جلسه هم اندیشی اساتید با موضوع خانواده و تربیت فرزندان

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

 

جلسه هم اندیشی اساتید با موضوع خانواده و تربیت فرزندان از مجموعه کارگاه های مصوب در شورای هم اندیشی دانشگاه، شامگاه دوشنبه ۹۷/۸/۲۱ در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام محمد فدایی، مدرس این کارگاه پیرامون موضوع معنابخشی به زندگی سخن گفت، وی با بیان این که زندگی یک صورت و یک معنا دارد ادامه داد: معنای زندگی در جهان بینی مادی، مادیات است و تلاش انسان برای رشد مادی زندگی می باشد اما در جهان بینی دینی تلاش برای رشد انسانیت صورت می پذیرد که مقصد همه انبیا رشد انسانیت انسان بوده است.
حجت الاسلام فدایی در ادامه گفت: جهان بینی دینی انسان را به کمال می رساند که گذشت، ایثار و اخلاق از نمادهای آن است و هدف بعثت پیامبر(ص) نیز همین امر می باشد. پیامبر اکرم(ص) در این باره می فرماید: من مبعوث شدم تا کرامت های اخلاقی را در جهان بشریت گسترش دهم.

برنامه شب یلدا در خوابگاه های دانشجویی

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

همزمان با شب یلدا به همت معاونت فرهنگی با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه و مشارکت کمیته فرهنگی خوابگاه برنامه ای در خوابگاه های دانشجویی در شب اول دی ماه برگزار گردید. آماده سازی سفره شب یلدا، پخش کلیپ، توزیع فال حافظ و نور افشانی در محوطه خوابگاه خواهران و توزیع انار در خوابگاه های خواهران و برادران از جمله برنامه های این شب بود.

برگزاری جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه

By | اخبار حوزه معاونت | No Comments

اولین جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه شامگاه سه شنبه 21 آذرماه با حضور رییس و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و نمایندگان دانشجویی از بخش های مختلف دانشگاه برگزار شد.