انجمن اسلامی دانشجویان 

انجمن اسلامی نخستین بار در سال 1321 و در دانشگاه تهران تاسیس شد وجنبش های دانشجویی در به وقوع پیوستن انقلاب و روشنگری و جهت دهی به مردم نقش اساسی را ایفا کردند.

انجمن اسلامی یک تشکل دانشجویی مستقل است که معتقد است مطالبه گری از ویژگی های شاخص دانشجویی است، ویژگی شاخصی که در این سال ها به دست عوامل داخلی و خارجی متعددی کمرنگ شده است. انجمن اسلامی یک تله نیست، خانه احزاب نبوده و هیچگاه منافع شخصی و سیاسی را بر منافع عمومی ترجیح نداده است.

جلسه هم اندیشی انجمن اسلامی برگزار شد

By | انجمن اسلامی | No Comments

جلسه هم اندیشی کمیته عقیدتی- فرهنگی انجمن اسلامی به منظور آشنایی بیشتر با انجمن اسلامی وفعالیت های کمیته فرهنگی_عقیدتی همراه با ارائه نظرات و پیشنهادات اعضا چهارشنبه 9 آذرماه در دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری حلقه مطالعاتی انجمن اسلامی

By | انجمن اسلامی | No Comments

کمیته سیاسی و اجتماعی انجمن اسلامی دانشگاه حلقه مطالعاتی با محوریت کتاب”کتاب ایران جامعه کوتاه مدت و ۳ مقاله دیگر ” را روز شنبه 4 آدر ماه در دفتر انجمن اسلامی برگزار نمود. در این جلسه شرکت کنندگان در مورد یکی از مقالات این کتاب با عنوان” انقلاب برای قانون” به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برگزاری مناظره دانشجویی با موضوع جریان های دانشجویی، بایدها و راهکارها

By | انجمن اسلامی, بسیج دانشجویی | No Comments

مناظره دانشجویی با موضوع “جریان های دانشجویی، بایدها و راهکارها” دوشنبه اول آبان ماه در سالن اندیشه دانشگاه برگزار گردید.

این مناظره بین نمایندگانی از انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی برگزار گردید و پس از بیان نظرات نمایندگان هر تشکل، حجت الاسلام فضلیان معاون دفتر نهاد رهبری به عنوان داور این مناظره نکاتی را در خصوص صحبت های مطرح شده بیان نمودند.

برگزاری مراسم بزرگداشت روز حافظ در دانشگاه دامغان

By | انجمن اسلامی | No Comments

مراسم بزرگداشت روز حافظ شامگاه چهارشنبه 26 مهرماه با حضور آقای دکترسیدمحمد ترابی از اساتید پیشکسوت ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و آقای امید صباغ نو شاعر معاصر در سالن اندیشه دانشگاه دامغان برگزار گردید.

این مراسم به همت انجمن اسلامی با همکاری کانون شعر و ادب دانشگاه به مناسبت روز بزرگداشت حافظ و با حضور دانشجویان برگزار گردید. از جمله برنامه های این مراسم می توان به  پخش کلیپ در مورد حافظ، سخنرانی مهمانان برنامه آقایان دکتر ترابی و امید صباغ نو، اجرای سه تار، تصنیف خوانی اشعار حافظ و معرفی اپلیکیشن”هر شب با حافظ” اشاره کرد.