سومین همایش بزرگداشت مجاهدان در غربت در دانشگاه دامغان برگزار شد

By ۱۳۹۷/۰۸/۲۷اخبار دانشگاهی

سومین همایش بزرگداشت مجاهدان در غربت با حضور بیش از ۸۵ اندیشمند و فرهیخته از ۲۸ کشور جهان، مقامات لشکری و کشوری و هم چنین خانواده های شهدای کشورهای لبنان، سوریه، نیجریه و فلسطین شامگاه چهارشنبه ۹۷/۸/۱۶ در مرکز همایش های دانشگاه دامغان برگزار شد.
همایش بزرگداشت مجاهدان در غربت با قرائت پیام هایی از سوی تولیت آستان مقدس قدس رضوی و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کلّ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شیخ عبدالله الدقاق جانشین رهبر شیعیان بحرین، دختر علامه شیخ زکزاکی و نماینده ایشان در ایران آغاز شد.
سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کلّ سپاه در این مراسم با بیان اینکه امروز دیگر آمریکا نمی تواند به دنبال ثروت مسلمانان باشد، گفت: امام خمینی(ره) روح فرهنگ مقاومت را در بین مسلمانان جهان حاکم کرده است و دشمنان تمام توطئه های خود را به کار بستند تا در برابر این تفکر بایستند حال آنکه جز تحقیر و شکست چیزی نصیبشان نشده است.
سردار سلامی با بیان اینکه پیام جهان اسلام، اتحاد و همدلی است، افزود: هر سرزمینی که در آن جهاد شکل گیرد، هرگز نمی میرد.
شیخ عبدالله الدقاق، جانشین رهبر شیعیان بحرین نیز در این مراسم با بیان اینکه آل سعود رو به زوال است، گفت: سرکوب حرکت مقاومت و مجاهدان مسلمان آزادی خواه در نقاط مختلف دنیا نه تنها ما را نترسانده بلکه مقاومت های اسلامی را نیز تقویت کرده است. ایشان با بیان اینکه اندیشه های اسلامی در عصر حاضر گسترش یافته است، تأکید داشت: این امر سبب توسعه اسلام در ملت ها می شود و این همان آرمان انقلاب اسلامی است.
جانشین رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه اکنون آزادی خواهان کشورهای جهان امروز شناخت خوبی از اسلام پیدا کردند، افزود: این امر سبب شده تا هرروز بر تعداد اسلام خواهان در بین اندیشمندان غربی افزوده شود. وی در ادامه به مقوله توطئه های دشمنان نیز اشاره و تأکید داشت: آمریکا و عربستان با راه اندازی حرکت های تکفیری به دنبال نابود کردن عتبات عالیات بودند، اما به حمدالله وحدت بین مردم مسلمان نشان داد که این توطئه ها در نطفه خفه خواهند شد.
سیّد حسن علی العماد، دبیر کلّ جنبش مستقبل العداله یمن درباره بیداری هویّتی این کشور گفت: اندیشه امام خمینی(ره) و همچنین خون شهیدان باعث شده تا امروز بیداری هویت مردم یمن شکل گیرد و ما این امر را مرهون انقلاب اسلامی و اندیشه های امام(ره)هستیم. ایشان بابیان اینکه ملت یمن بیدار شده است، تأکید کرد: سالانه ۳۰ هزار کودک در این کشور جان می بازند و این آمار تنها آماری است که یونیسف بطور رسمی اعلام می کند که این امر بزرگ ترین فاجعه بشری از دیدگاه سازمان ملل محسوب می شود.
دبیرکل جنبش مستقبل العداله یمن با تأکید بر اینکه پرچم امام زمان(عج) در این کشور به پا شده است، بیان داشت: بیداری مردم مسلمان، نابودی دشمنان را رقم می زند و لذا دشمنان سخت در پی انحراف این مسیر هستند.
در پایان این همایش از مجاهدان در غربت علامه شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی، خانواده شهدای مدافع حرم از جمله شهید محسن حججی و سایر شهدای والامقام از جمله شهید خردسال محمّد طاها اقدامی و شهید صرفی تقدیر شد. از دیگر برنامه های این مراسم؛ بیان خاطرات زکیّه زکزاکی دختر علامه زکزاکی، شعرخوانی توسط شاعر آیینی سیّد حمیدرضا برقعی و همخوانی گروه سرود آسمان آستان قدس رضوی بود، همچنین برافراشته شدن پرچم رضوی در شب شهادت امام رضا(ع) به این مراسم حال و هوای ویژه ای بخشید.

Leave a Reply