تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به جمعیت طلوع مهر دانشگاه دامغان اعطا شد

در مراسم هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران که با حضور ۱۸ فرد و ۹ گروه برگزیده در دانشگاه تهران برگزار شد، جمعیت طلوع مهر دانشگاه دامغان برای دومین بار موفق به دریافت تندیس ملی فداکاری گردید.
تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با اهدافی همچون زنده کردن و پاسداشت ارزش های الهی، انسانی و اخلاقی در جامعه به ویژه در میان دانشجویان، ترویج فرهنگ فداکاری، شجاعت، دلاوری و نوع دوستی در میان دانشجویان، برانگیختن دانشجویان به مشارکت در کنش های امدادی، خیرخواهانه و نیکوکارانه، سپاسگزاری و قدردانی از دانشجویان فداکار و نوع دوست، هر ساله به گروه های دانشجویی یا دانشجویانی که فعالیت داوطلبانه و فداکارانه در عرصه های مختلف اجتماعی داشته اند اعطاء می گردد.
جمعیت دانشجویی طلوع مهر دانشگاه دامغان از سال ۱۳۸۶ به همت جمعی از دانشجویان فعالیت خود را آغاز و تا کنون توانسته است مقام اول در دو دوره جشنواره رویش ویژه کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور را کسب کند. همچنین این جمعیت تاکنون چندین مقام و افتخار در سطح ملی را نیز بدست آورده است.
از فعالیت های جمعیت طلوع مهر می توان به برپایی بازارچه خیریه بوی عید، توزیع غذا بین نیازمندان، جمع آوری کمک جهت هزینه درمان بیماران نیازمند و … در سطح دانشگاه و شهرستان دامغان اشاره کرد.

Leave a Reply