برگزاری اختتامیه استارتاپ ویکند کوک

By ۱۳۹۷/۰۹/۰۳اخبار دانشگاهی

اولین رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه دامغان در حوزه کسب و کار و کارآفرینی از روز چهارشنبه ۳۰ آبان تا جمعه ۲ آذر ماه سال جاری و به همت مرکز ارتباط با صنعت دانشگاه برگزار شد. این رویداد سه روزه مبتنی بر یک چارچوب بین المللی، در سه روز انتهایی هفته برگزار گردید. هدف این دوره حمایت و آشنایی جوانان و دانشجویان مستعد با حوزه های مختلف کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای خلاق و فناورانه بود. در این خصوص ۹۰ نفر در قالب ۱۱ تیم از شهرستان های مختلف استان در این رویداد حضور داشتند.
در روز اول استارتاپ ویکند کوک که شامل ۵۴ ساعت کار تیمی و آموزش بود، ۵۵ ایده ثبت شد و هر نفر در یک دقیقه ایده خود را ارائه نمود. پس از آن ۱۱ ایده برتر با رأی گیری انتخاب و تیم های مربوطه تشکیل شدند. روز دوم با کارگاه های آموزشی شروع شد و منتورها (مربی ها) نحوه تکمیل بوم کسب و کار را به تیم ها آموزش دادند. با راهنمایی منتورها تیم های رقابت کننده، به منظور اقناع داورها و مشتریان بالقوه، به ساخت نمونه اولیه یا MVP پرداختند. در روز سوم، ارزیابی و اعتبارسنجی ایده ها صورت پذیرفت و تیم های شرکت کننده به ارائه نهایی خود در حضور داوران پرداختند. در نهایت با انتخاب داوران جوایز نفیسی به سه تیم برتر این رویداد اهدا شد.
در مراسم اختتامیه، آقایان حاج ابوالفضل حسن بیکی، نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی و دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان با حضور در کنار تیم ها با روند فعالیت های آن ها در طول این رویداد آشنا شدند و در خصوص حمایت از ایده ها و کسب و کارهای خلاق اعلام آمادگی نمودند.

Leave a Reply