اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در تابستان ۱۳۹۶ برگزار شد

 بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان

کاروان جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان شامل دو گروه برادران( شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی) و خواهران ( شهید حمیدرضا اسداللهی) از تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ به مدت ۱۰ روز به مناطق محروم سرکویر در جنوب شهر دامغان اعزام شدند.
این کاروان که شامل ۲۰ برادر و ۴۰ خواهر دانشجو بود در روستاهای کوه زر، توچاهی، رشم، شیمی و کلو مشغول فعالیت های عمرانی، فرهنگی و آموزشی بودند.
گروه جهادی بسیج دانشجویی از فروردین ۹۶ فعالیت های مقدماتی خود را آغاز کرد و پس از شناسایی منطقه هدف مشغول رایزنی با ادارات و مسئولین مربوطه شد که این فرآیند و نامه نگاری ها و مطالبه حل مشکلات مردم روستا های هدف چهار ماه مستمر پیگیری شد و در این مدت چند بار گروه های ۳ تا ۵ نفره برای هماهنگی های لازم به این روستا ها اعزام شدند  و با مردم و مسئولیت روستا ارتباط برقرار کردند.
فعالیت گروه جهادی برادران در روستای رشم عمرانی و فرهنگی بود. در قسمت عمرانی برای سه خانواده محروم و تحت پوشش کمیته امداد سرویس بهداشتی و حمام ساخته شد و همچنین حلقه های معرفتی برای نوجوانان روستا در حسینیه رشم برگزار گردید که با استقبال مردم رو به رو شد.
گروه جهادی خواهران در مجموعه روستایی کوه زر، توچاهی، شیمی و کلو با برگزاری کلاس های قرآن و احکام و کاردستی و شعر برای کودکان و نوجوانان در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال و برگزاری کلاس های کمک درسی برای گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال و همچنین برگزاری حلقه های بصیرتی و معرفتی و کلاس های آموزشی جوانان(دختران) روستا سعی کردند به بهبمود سطح فرهنگ و آموزش مجموعه روستا های کوه زر کمک کنند.
با هماهنگی گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان در طول مدت ۱۰ روز دو نوبت پخش آرد رایگان در روستا و حضور تیم پزشکی رایگان و همچنین با توجه به مشکل آب آشامیدنی در روستای کوه زر  دو نوبت پخش آب آشامیدنی با تانکر در روستاها صورت پذیرفت.
لازم به ذکر است که فعالیت گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه  که با حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان انجام شد مورد استقبال نهادهای فرهنگی و دولتی استان قرار گرفت تا جایی که موجب حضور استاندار محترم سمنان جناب آقای دکتر خباز و معاونین ایشان و همچنین فرماندار شهر دامغان جناب آقای مجد و فرماندهی انتظامی شهر دامغان جناب سرهنگ میری و حضور معاون فرمانده سپاه استان سمنان سرهنگ اصغری برای بازدید فعالیت های این بسیجیان در طول اردو شد.
درپایان ضمن خداقوت به این دانشجویان عزیز، امیدواریم روحیه خدمت به مردم و کمک به همنوع روز به روز در بین جوانان این مرز و بوم افزایش پیدا کند تا فقر و محرومیت به همت ما مردم و کمک مسئولین ریشه کن شود.

گزارش تصویری :

Leave a Reply